Robotem Rovně 2011 úspěšně za námi

Autor: Tonda Seiner <seinert(at)seznam.cz>, Téma: Robotika, Vydáno dne: 22. 05. 2011

nalepka_400 aneb jak to dopadlo p1000695_400V sobotu 21. května 2011 se konal již III. ročník soutěže Robotem Rovně aneb Autíčka v parku.  Podle nás pořadatelů , dopadla  soutěž velice dobře. Počasí nám přálo, na start se dostavili skoro všichni přihlášení a dokonce pár týmů i mimo.  Je škoda že se nemohli dostavit z časových důvodů  další dva týmy ze Slovenska i  když jeden do registrace psal že to není na 100%. Tím vzniklo nějaké místo a mohli jsme přijmout  další týmy , které dorazili na poslední chvíli. Jeden robotický  z týmu Hobby Robot a další tři týmy do soutěže autíček.
Soutěž probíhala poměrně v klidu, i když  neztratila nic na své dramatičnosti. Týmy startovali po 2 minutách a pokud bylo nutné tak se mezi kategoriemi a koly dělali zhruba deseti minutové přestávky. Nejprve startovala kategorie Autíček. A musím pochválit tým Robotický klub Mariánské Lázně, kteří se na soutěž Robotem rovně dobře připravili. Vždyť jejich autíčka by směle mohla, co se výsledků týká i některým robotům. Líbilo se mě že jejich vozítka stavěli skutečně hlavou. Nakonec se sešlo 6 týmů autíček.


Výsledková listina Autíčka:

auticka_1040

Velice mě překvapila  soutěž robotů. Doufám že i soutěž Robotem Rovně k tomu přispěla.  První polovina  výsledkové listiny jasně ukazuje, že týmy se na soutěž velice dobře připravili.
Tím nechci v žádném případě napsat  že by ostatní soutěž podcenili. Vím velice dobře co je na robotech hodin a hodin práce a testování . A bohužel ke každé soutěži patří i pořádný kus štěstí, aby vše chodilo tak jak má. V pravidlech máme napsáno že se měří vzdálenost na každý ujetý metr. To je celkem v pořádku pokud vám nedojede do cíle 5 týmů. Pak samozřejmě přichází v úvahu čas. Přiznám se že tuhle variantu jsme počítali jen jako záchranu pro rozřazení. Po druhém kole jsem však byl nucen s časem počítat, i když byl zatím v minutách. Naštěstí pro vyhodnocení soutěže počítáme celkovou ujetou dráhu ve všech třech kolech. A osud či docházející baterie nebo sluníčko zahrálo své a třetí kolo vrátilo výsledky do normálu.  Chtěl bych poděkovat jak všem soutěžícím tak týmu sportovních komisařů a i ostatním aktivním členům našeho radioklubu za skvělou soutěž a můžeme se těšit na další ročník.


Výsledková listina  Roboti:

roboti_1_1095

Nakonec k udílení medailí. Na žádost týmu RoboAuto abychom sloučili jejich dvě   přední místa, aby se dostalo i na ostatní. Tímto týmu RoboAuto děkuji protože tím, že dostali druhé místo jak za robota Karlíka tak za robota Quido tak  robot LOKO i se všemi vagónky dostal medaili za 3. místo  a tím i Radioklub Písek.

Ještě jednou Děkujeme.